Słowo na niedzielę 20 stycznia 2019 r. 

Każde małżeństwo zawarte przed Bogiem jest podobne do tej pary małżeńskiej z Kany Galilejskiej, które zaprosiło na swoje zaślubiny Jezusa z Jego Matką. Narzeczeni stoją przed ołtarzem, patrzą sobie w oczy i ze wzruszeniem powtarzają: „Ślubuje ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Czy można ofiarować drugiemu człowiekowi coś piękniejszego? Radują się wtedy nie tylko nowożeńcy, ale wszyscy zebrani w świątyni. Niebo się wtedy uśmiecha, a Chrystus przez kapłana wyciąga swoje ręce i błogosławi nowożeńcom: „Małżeństwo przez was zawarte, ja powagą Kościoła potwierdzam i błogosławię w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen”. Jakże piękny początek wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Opromienia go najpiękniejsza miłość i błogosławieństwo samego nieba. I staje się, jak pisze prorok Izajasz obrazem relacji człowieka do Boga. Mimo tak cudownego początku, niektóre małżeństwa nie wytrzymują próby. Rozpadają się. Dlaczego? Odpowiedzi mogą być różne. Jedną z nich, najważniejszą odnajdziemy w dzisiejszej Ewangelii o cudownym przemienieniu wody w wino w Kanie Galilejskiej.

Więcej…

III Bal Parafialny

Z uwagi na Żałobę Narodową III Bal Parafialny, organizowany przez naszą parafię, jest przełożony na sobotę 26 stycznia o godz. 20.00.
Za zmianę terminu przepraszamy, ale myślimy, że powody są zrozumiałe.

Są jeszcze wolne miejsca. Informacja i bilety do nabycia w „Salonie Piękności” przy Placu Wolności u Pani Barbary Karkosz, tel.: 606 343 478 oraz w Sklepie „BIG STAR” na Deptaku. Tam też można składać fanty do losowania, jako nagrody podczas balu. Zapraszamy do udziału. Dochód z tego balu, jeśli będzie, zostanie przeznaczony na V Parafialny Dzień Dziecka.

Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.            2013-2019© TP