20.09.2019 r. Ogłoszenia Parafialne

Drukuj

 XXV Niedziela Zwykła – 22 IX 2019 r. 

Dzisiaj w niedzielę:
- Wymienianki całoroczne za zmarłych o godz. 800.
- Przed kościołem zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
- Nieszpory o godz. 1800.

PONIEDZIAŁEK – 23 września 2019 r. – Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana.

WTOREK – 24 września 2019 r.
- Nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II o godz. 1800.

ŚRODA – 25 września 2019 r.
- Modlitwa Różańcowa za naszą Parafię prowadzona przez Matki Żywego Różańca o godz. 1730.
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godz. 1800.
- Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.
- Apel Jasnogórski przy kapliczce Matki Bożej Rawickiej o godz. 2100.

CZWARTEK – 26 września 2019 r.
- Różaniec za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 1800.

PIĄTEK – 27 września 2019 r. -  Św. Wincentego á Paulo, Kapłana.
- Powakacyjne spotkanie Scholki dziecięcej w Salce Jana Pawła II o godz. 1600. Zapraszamy wszystkie dzieci, które muzyką i śpiewem chcą wychwalać Pana Boga podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 1100.
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1800.
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po wieczornej Mszy św.

SOBOTA – 28 września 2019 r. – Św. Wacława, Męczennika
- W tym dniu w naszej parafii odmawiamy Nieustający Różaniec, każdy o wyznaczonej godzinie.
- Msza św. za Ojczyznę – od Matek Żywego Różańca o godz. 700.
- Nabożeństwo ku czci MB Rawickiej o godz. 1800.

NIEDZIELA – 29 września 2019 r.
- Poświęcenie różańców dzieci z klasy III na Mszy Św. o godz. 1100
- Wymienianki całoroczne za zmarłych o godz. 800.
- Nieszpory o godz. 1800.


Zbiórka ofiar na malowanie wnętrza naszego kościoła – w przyszłą niedzielę ofiary zebrane podczas Mszy Św. zostaną przeznaczone na malowanie wnętrza naszego kościoła.

Stały Konfesjonał – istnieje już możliwość spowiedzi w Stałym Konfesjonale w piątki w godz. 700 – 1200 i 1400 1900.

Uczestnictwo dzieci w niedzielnej Mszy Św. - Dzieci z naszej parafii z klas od I do VI odbierają specjalne plansze i naklejki w Zakrystii po Mszy Św.

Zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu - dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

Nowy numer „Genezaret” – w przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer naszej gazetki parafialnej „Genezaret” z kolorową wkładką poświęconą Uroczystości nawiedzenia w naszej parafii Obrazy Matki Bożej Częstochowskiej.

Płyta CD z Pieśnią „O wielka Matko Boga i człowieka” oraz innymi piosenkami religijnymi do nabycia w zakrystii i w Biurze Parafialnym w cenie 20,- zł

Biblioteka Parafialna - Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą środę od godz. 1700 do godz. 1800, zawiera bogaty zbiór literatury religijnej i nie tylko.

Bank Odzieży prosi uprzejmie o przekazywanie odzieży w każdą środę od godz. 1500 do godz. 1700, Odzież można otrzymać z Banku Odzieży w czwartki od godz. 1600 do godz. 1700. Bank Odzieży mieści się w Domu Katolickim.

Książka „Rawicz Gród Przyjemskich” – do nabycia w Biurze Parafialnym w cenie 15 zł.

Podziękowania – Bóg zapłać za 9 ofiar indywidualnych złożonych lub wpłaconych na konto bankowe naszej parafii na malowanie wnętrza naszego kościoła. Do chwili obecnej na ten cel wpłynęło 1277 ofiar, mamy zgromadzoną sumę 354.207,03 zł. Wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Św. Antoniego.

Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – 23102031210000640200240267.  Wszystkie pieniądze jakie posiadamy przechowujemy na koncie bankowym. Na probostwie nie przechowuje się żadnych dużych sum pieniędzy.

Internetowy przekaz nabożeństw z naszego kościoła – Transmisja internetowa wszystkich Mszy Św. i nabożeństwa przez stronę internetową naszej parafii: www.fara.rawicza.pl – kliknąć „OBRAZ Z FARY NA ŻYWO”. Do końca sierpnia ze względu na prowadzone prace malarskie nie ma możliwości oglądanie transmisji internetowej, transmitowany jest tylko sam dźwięk.

Mamy pozwolenie na sprzedaż domu przy ul. Gen. Józefa Hallera nr 7 – Parafia otrzymała zgodę Kurii Metropolitalnej w Poznaniu na sprzedaż domu wraz z dużym ogrodem o powierzchni 0,24 ha przy ul. Gen. Józefa Hallera nr 7.

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 5 rocznicę – Florentyna i Michał Sznycer, 55 rocznicę – Irena i Antoni Plichta - Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


Pogrzeby: w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian: Śp. Zbigniewa Wędlika z Kościana, miał 92 lata, Śp. Ewę Rataj z ul.  Dąbrowskiego 4, miała 77 lat, Śp. Stanisławę Pawlak z ul. Sportowej 20, miała 87 lat - Niech Bóg Miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Sakrament Chrztu Św.udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej winy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

Katecheza przed chrztem dla Rodziców i Chrzestnych - Informujemy, że obowiązkowa katecheza przed Chrztem Świętym, dla rodziców dziecka, chrzestnych pochodzących z naszej parafii, oraz parafian którzy będą chrzestnymi w innej parafii, odbywa się w naszej Parafii w I i III sobotę miesiąca zaraz po Mszy Św. wieczornej o godz. 1830 na probostwie w salce Św. Jana Pawła II.

Sakrament Małżeństwa – Do Biura Parafialnego zgłaszamy się 3 miesiące przed wyznaczoną datą ślubu. Przynosimy: Dowody Osobiste, Świadectwo ukończenia Kursu Przedmałżeńskiego, Świadectwo szkolne na którym widnieje ocena z nauki religii, jeśli było się ochrzczonym poza parafią to świadectwo chrzty, jeśli ślub jest konkordatowy to zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego w 2 egz.

Prolongata grobów na Cmentarzu Parafialnym w Rawiczu – prosimy o sprawdzenie stanu opłat za groby. Groby które po upływie 20 lat nie zostały opłacone na dalsze lata mogą był w myśl prawa państwowego o cmentarzach przeznaczone do ponownego pochowania. Z uwagi na brak miejsc na naszym Cmentarzu Parafialnym istnieje konieczność przeznaczenia do ponownego pochowania grobów których prolongata nie została przedłużona po upływie 20 lat.

Stawianie nagrobków, przed postawieniem należy zgłosić w Biurze Parafialnym wraz z rysunkiem z podaniem wymiarów nagrobka , nie wolno stawiać ławeczek w przejściach między grobami, miejsce ustawienia ławeczki należy uzgodnić z Panem Grabarzem Dominikiem Skrzypczakiem – tel.: 509 125 022.